Rozhodně NEJSME POLITICI, ale OBČANÉ Heřmanova Městce.
Lidé co tu žijí, a kterým život v Heřmanově Městci není lhostejný.
Neměníme směr - chceme pokračovat dál - KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018

spendlikProbudíme město z dlouhého spánku ?

26.07.2014 v 05:27, Josef Kozel

"Na počátku bylo..." - parafrází bychom mohli začít náš úvodní článek našeho internetového portálu - tedy: Na počátku bylo NIC. Heřmanův Městec je jedním z posledních měst, kde dosud nevzniklo žádné sdružení pro město s ambicí mluvit do chodu města a narušit jeho stranické řízení prostou občanskou dohodou. Zima a brzké jaro 2014 však přineslo vznik nového uskupení, které si právě dává za cíl se o toto ve městě pokusit.


Osm nelhostejných našlo společnou řeč

Životem zastupitele si od roku 2010 prošli Josef Kozel a Jan Bareš. Oba nestraníci (které měla na své kandidátce ODS) ve čtyřletém mandátu pochopili, že jejich role je na chod města mizivá. Počáteční deiziluzi však vystřídala nová energie, když se do jejich myšlenek přidali Iva a Petr Kotorovi, Klára Čížková, Robert Musílek, David Dvořák a Michal Pošík. Osmička zakladatelů. Osmička těch, co první řekli: NECHCEME BÝT LHOSTEJNÍ!

Rozhodně NEJSME POLITICI, ale OBČANÉ Heřmanova Městce

Ze zakladatelské osmičky vzešly rovněž hlavní motivy jak vnímat občanskou angažovanost ve městě. Hlavní motto: CHCEME AKTIVNÍ A ŽIVÉ MĚSTO a také jasný vzkaz všem: Rozhodně NEJSME POLITICI, ale OBČANÉ Heřmanova Městce. To vše doplněné o hodnoty, na kterýc se dají stavět silné základy. Tedy prosté a zřetelné sdělení: Nejsme politici svázaní stranickými strukturami. Nejsme zatíženi aférami či skandály. Jsme vaši sousedé, jsme slušní lidé z vašeho nejbližšího okolí, kterým život v Heřmanově Městci není lhostejný. Znáte nás z mnoha dobrovolných aktivit v Heřmanově Městci. Jsme patrioti. Máme naše město rádi a nechceme už jen přihlížet.

Právě takto položené základy nám umožnili vznik spolku Živé město Heřmanův Městec, z.s., který dnes má již 23 členů a další zájemce do svých řad stále hledá. Desítky povzbudivých reakcí dodaly další energii. O tom, že máme potenciál oslovit lidi v Heřmanově Městci definitvně utvrdil průběh petice, která pro Komunální volby byla nezbytná.

» návrat zpět